Wrestling

Schedule

Opponent Date Time Location Result Score
Hazelwood West (C/JV/V)
Hazelwood West High School
Windsor (C/JV/V)
SLUH Loss 6-66
vs. Hillsboro (C/JV/V)
SLUH Loss
Windsor Tournament (C/JV)
Windsor
Jackson and Poplar Bluff (JV/V)
Jackson
vs. Pattonville and Priory (C/JV/V)
SLUH Loss 21-54 (to Pattonville), 36-48 (to Priory)
MICDS and Ritenour ( JV/V)
SLUH Split def. MICDS 60-12/loses to Ritenour 36-42
Vianney Tournament - JV on 1/5 & Varsity on 1/6
TBD
St. John Vianney
141 Rumble (V)
TBD
Rockwood Summit High School
Fox Tournament (C)
TBD
Fox High School
St. Mary's/Bishop DuBourg (JV/V)
St. Mary's H.S.
Rockwood Summit (C)
SLUH Loss 6-28
Eric Lewis Tournament (V)
MICDS
O'Fallon Invitational (C)
TBD
O'Fallon Township High School
Vianney and Lindbergh (C/JV/Varsity)
Lindbergh High School
De Smet/CCP/Vianney (V)
Chaminade
MCC Tournament (C/JV)
SLUH Win 1st place out of 5
Festus and Oakville (C/JV/V)
Festus R-6 High School Split def Oakville, 30-27; lose to Festus, 22-54
CBC (C/JV/V)
CBC
Parkway Tournament (C/JV)
TBD
Parkway South High School
Seckman Invitational (V)
TBD
Seckman High School
District Tournament (V)
TBD
Lindbergh High School
State Tournament (V)
TBD
Hearnes Center; University of Missouri

Coaches

Roster

  • Aiden Arroyo
    9
  • Robert Conroy
    9
  • Kevin Flack
    10
  • Albert Harrold
    9
  • David Huber
    11
  • Joseph Knese
    9
  • Augustus Lodholz
    10
  • Dominic Loftis
    11
  • Giovanni Loftis
    9
  • Harrison Lyons
    9
  • Leonard Madalon
    9
  • Adam Menker
    11
  • Richard Michalski
    12
  • Amar Mujezinovic
    10
  • Andy Mujezinovic
    10
  • John Mungenast
    10
  • John Murphy
    11
  • Maxwell Nieder
    11
  • Samuel Nieder
    11
  • Thomas Nieder
    10
  • Ocean Okohson-Reb
    9
  • Cameron Perry
    9
  • Jacob Pineda
    11
  • Benjamin Sanders
    9
  • Joseph Studt
    10
  • Christopher Tyrrell
    10
  • Nickolas Vander Pluym
    10
  • Giuliano Verde
    10
  • Leo Wagner
    9

Twitter

Team Sites